Објавено на

Темна Божица

Anоан Лазаро и гудачкиот оркестар во Санкт Петербург
ја изведе мојата „Темна божица“ во септември 2019.
Тоа беше зачудувачки перформанси!
Фасцинантно видео во кое се вклучени слики од тато на anоан:

Аудио достапно наскоро на CDBaby, itunes и на друго место.

Објавено на

Конзорциација со Cellos

Во септември 2019 имаше одлична сесија за снимање за 8 и 5 виолошките клетки.
Аудио ЦД на Bandcamp:
Конзорциуми со Cellos - аудио
Видео:

До Касандра (визбол 8)

Bossa Folia (мобилна ќелија 8)

Малгри Мои (визбол 5)

Објавено на

Нашиот Татко во комплимент

На 2nd август 2019 музиката за Compline на Епископска црква Свети Jamesејмс Ланкастер, Пенсилванија, го вклучив и моето поставување на Господова молитва под Вилијам Рајт.

Објавено на

Esprit de Cor

Еве го ЦД-то од "Esprit de Cor" 19 парчиња за кор-ангала и класична гитара што ја изведуваат Ágnes Jakab & András Csáki

Ескрит де Кор - ЦД за превземање

Видео:

Синкан зајаче

Зора во собата

Засекогаш вид loveубов

Експлозија

Божиќна песна

Харлекин (Арлечино)

Ariette Oubliée No 4

Feuer und Wasser (оган и вода)

Rosebuds

Сентиментална песна

Серенада во летната резиденција (Serenata nella resenza estiva)

Бескрајна граница

Во вашите соништа (L'inconscious)

Улична песна

Ein Strauss aus der Frühlingszeit (Еден куп цвеќиња од пролет)

Танц во седум четири

The Swallows

Спомен за дете

Купидон, срами се!

Објавено на

Концерт во црквата Света Троица

Филаделфијската флејта квартет ќе настапи со мојата "Робин Худ го присилува епископот од Херефорд да танцува" во средата август 7th во 12: 30 - Црква на Света Троица на Риттенхаузен плоштад, 1904 Walnut St, Филаделфија, Пенсилванија
Работи од Ернесто Келер, Гери Шокер, Пјер Макс Дубоа, Дејвис В. Соломонс, Гантер Забериг, Даниел Дорф, Сара Басингтон, Кетрин Мекмајкл и Анатоле Лајадов.

Објавено на

Ветер квинтети во Будимпешта

На 29 април 2019 Будистичкиот квинтет на Будимпешта сними неколку мои ветерни квинтети.

Еве листа за репродукција на сите видеа (вклучувајќи и неколку изведени претходно во годината)

Видео плејлиста на YouTube

И тука се аудио врски на CD-то

CDBaby - Paddywhack

CDBaby - 7 песни

Објавено на

Capellidiluna

Капелидилуна (Барбара Делавела, кларинет и Мануела Капели, пианофорте)
го изведоа концертот
Концерт на CELTIC LINES во вторникот 30 април 2019
во Падиглион Екс 18, Виале Џузепе Гарибалди, 96, 13100 Vercelli VC, Италија
која вклучуваше четири од моите "Фолксхонг снимки"

Тие пишуваат:
"Селтик линиите се пензионираат во музиката и се придружуваат на музика и музика.

За да се прошетаат со помош на фара за сите, сите времиња, вреди да се создаде емоционална легислатива и да се фасцинира на Аббазија на С. Андреа, која се занимава со култура на музички медиумски целини и лингвистички еволутивни современици ".

[Келтски линии е хармонично размислување во движење изразено преку музички парчиња со келтски вкус.

Проектот има за цел да осветли светилник за да ги прикаже хармониите, ставовите, деталите и емоциите поврзани со ерата и шармот на Аббатството Св. Андреа, со што Келтската средновековна музичка култура ќе се приближи до современиот јазик на изведба.]

Програмата беше:
Дејвид Варин Соломонс - Четири Фолксхонг фотографии

Ралф Вон Вилијамс - Шест студии во англиски народни песни

Армандо Гидони - Jazzy-Селтик Suite

и селекции на традиционалните келтски парчиња прегледани во современ стил.

Објавено на - 1 коментар

Претстојни претстави со Том Мени (флејта) и пријатели

Во неделата мај 19th 2019 во 2 pm - во концертната серија Свети Вилијам
(6200 Rising Sun Ave, Филаделфија, П.А. 19111-5621, САД)
- Флејта Meany / Simmons и класичната гитара ќе свирам мои "Детали"

Во петокот јуни 7th 2019 во 6: 30 pm - во музичката продавница Калиопа
(4 E Lancaster Ave, Ардмор, П.А. 19003, САД)
Членови на квартетот Филаделфија флејта ќе ја играат мојата "јапонска песна флејта трио"

Објавено на

Реб Ицикел Ниггун

Концертот во Калсдорф, Австрија, во Рајфајзен Сал Калсдорф, на 17 Мај 2019, го вклучува мојот аранжман на Ниггун на Реб Ицикел, изведен од студентските гитаристи на 3 на Мусикшуле под Петра Шварцл.