Далеку во јасли за алт глас, флејта, харфа, жици и орган

Опис

Уред за алтот глас, флејта, жици, харфа и орган на старата мелодија на Вилијам Џ. Киркпатрик "Лулка песна" до традиционалните зборови "Далеку во јасли".
Звучниот примерок е претстава од композиторот придружена со електронска оркестрација.

Видео:

Осврти

Нема коментари сеуште.

Бидете први што ќе ги разгледате "Далеку во јасли за алтот глас, флејта, харфа, жици и орган"

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.