Доријан Серенада за ветер квартет

Оценето 5.00 Од 5 врз основа на 1 оценка
(1 клиент преглед)

Категорија:

Опис

Оваа серенада во дорскиот режим се базира на моето поставување на 23rd Псалм, користејќи ги ритмите на преводот на Мартин Лутер "Der Herr ist mein Hirte" (Господ е мој пастир).

Видео:

1 преглед за Доријан Серенада за ветер квартет

  1. Оценето 5 од 5

    admin -

    Аце!

Додадете преглед

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.