7 Këngët e lavdisë - kuarteti i klarinetës

Përshkrim

Ky është një koleksion i këngëve të 7 ungjillit nga fundi i 18th, 19th dhe shekullit 20th,
në versionet e tyre origjinale, siç është rregulluar për kuartetin instrumental.
Marrëveshjet ndryshojnë nga origjinali koral për qëllime instrumentale në atë që:
disa shënime të përsëritura në instrumentet më të ulëta bashkohen në shënime të gjata
shënime të ndryshme janë të ngatërruara ose të bëra në staccatos
dhe
fermatat (pushimet) janë rikrijuar si shënime të zgjatura dhe bare,
ku bën kuptim muzikor për ta bërë këtë.

Këto marrëveshje janë gjithashtu në dispozicion veçmas, në $ 4.00 secila:
Kënga e Lavdisë (CH Gabriel)
Kam nevojë për ty çdo orë (Robert Lowry)
Numëro Bekimet (OE Excell)
Ashtu si jam (W Bradbury)
O për një mijë gjuhë për të kënduar (Charles Wesley) (himni i njohur si Lyngham)
Më tregoni historinë e vjetër (WH Doane)
Besoni dhe binduni (DB Towner)

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që shqyrton "7 Këngët e lavdisë - kuarteti i klarinetës"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.