Një kuartet më të pastra të Virgin - klarinetë (banesë E, banesë B, Alto, Bass)

Përshkrim

Karolina tradicionale e Krishtlindjeve në Angli, rregulluar për kuartet instrumentale,
bazuar në versionin koral nga Charles Wood.
Në këtë marrëveshje melodia ndryshon nga instrumenti 1 në 4
dhe prej andej në 3 për vargje pasuese.

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që shqyrton një "Quartet më të pastër Virgin - klarinetë (E banesë, B banesë, Alto, Bass)"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.