Ach Elslein, liebes Elselein mein - kuarteti i klarineteve (E banesë, B flat, Alto, Bass)

Përshkrim

Organizimi instrumental i madrigalit nga Ludwig Senfl - gjithashtu në nder të gjyshes sime Elsie Nicholls ...
Ndërsa marrëveshja përparon çdo instrument ka një kthesë në vijën e melodisë në secilin varg.
Fjalët origjinale fillojnë si më poshtë:

Ach Elslein, liebes Elselein mein,
Wie gern wär ich bei dir!
Kështu që ju do të gjeni të sigurt Wasser
Wohl zwischen dir und mir,
Kështu që ju do të gjeni të sigurt Wasser
Wohl zwischen dir und mir ....

[Perkthim anglisht]
Oh Elsie pak, Elsie im i vogël i dashur,
Sa dëshiroja të isha me ju
Por dy ujëra të thella
Jeni mes jush dhe meje ...

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që shqyrton "Ach Elslein, liebes Elselein mein - kuarteti i klarineteve (E banesë, B flat, Alto, Bass)"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.