Alkooli për klarineta 4 B-banesë

Përshkrim

Kuarteti i klavetit të klarinetit në harmoni të bazuar në vendosjen time vokale të një poeme nga Gavin Ewart.

Fjalët e poemës origjinale (limerick) janë:
O, kështu që ngadalë truri fillon të shkojë
si qelizat janë djegur nga rresht nga rresht
dhe ata kurrë nuk janë zëvendësuar
Pra, me siguri jemi përballur
me harresë - gjëja e fundit që dimë!

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që shqyrton "Alcohol for 4 B-flat clarinets"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.