Alleluia Në Resurrectione Tua organizohet për oktet string ose orkestër string

Përshkrim

Marrëveshja instrumentale e himnit të Pashkëve nga Jacob Handl fillimisht për korin e pjesës 8.
Himni është antifona, kështu që performanca më e mirë bëhet me një kuartet (violinat 1 dhe 2, viola 1, cello 1) ndarë ndaras nga kuarteti tjetër (violinat 3 dhe 4, viola 2, cello 2).

Kam shtuar dinamika dhe artikulime të ndryshme editoriale.

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që shqyrton "Alleluia Në Resurrectione Tua organizohet për oktet string ose orkestër string"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.