Ndërsa shkova përpara (Robert Johnson) - oboe, klarinetë, fagot, piano

Përshkrim

Marrëveshje për trio të erës dhe piano të një këngë romantike të trishtuar nga kompozitori Rilindez Robert Johnson

Fjalët origjinale janë si më poshtë:

Ndërsa shkova përpara një dite vere,
Për të parë livadhet e gjelbra dhe homoseksualëve
Një kështjellë e këndshme kam zbuluar
Duke qëndruar shpejt nga ana e lumit,
Dhe në një vajzë nuk dëgjova britma:
Alas! mjerisht! nuk ka asnjë të dashuruar si unë.

Pastaj ra nëpër livadh ajo që ecte,
Kapur çdo lule nga kërcell
Rrjedha të tilla si në livadh u rritën,
Thumb i njeriut të vdekur, një barishte të gjitha blu;
Dhe ndërsa ajo tërhoqi ato, ajo bërtiste:
Alas! mjerisht! nuk ka asnjë të dashuruar si unë.

Lulet e aromave më të ëmbla
Ajo u lidh me anime të buta;
Dhe si ajo i lidhi ata në grupe
Ajo qau, ajo psherëtiu, ajo i shtrëngoi duart;
Alas! mjerisht! mjerisht! bërtiti ajo,
Alas! mjerisht! nuk ka asnjë të dashuruar si unë.

Kur ajo e kishte mbushur plotësinë e saj të plotë
Për gjëra të tilla të gjelbërta,
Gjërat e gjelbra i shërbyen asaj për shtratin e saj,
Fluturimet ishin jastëkët për kokën e saj;
Pastaj poshtë ajo vuri atë, jo më shumë ka folur;
Alas! mjerisht! me dashuri zemra e saj u thye.

Video:

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që shqyrton "Si shkova përpara (Robert Johnson) - oboe, klarinetë, fagot, piano"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.