Zëri më i mirë nuk qaj - zë, oboe d'amore, violonçel

Përshkrim

Muzika ishte shkruar për të shoqëruar një poemë nga ati im
pas vdekjes së nënës sime.
Nëse një transmetues është në dispozicion, mund të flitet poema
si në regjistrimin e bashkangjitur:

Më mirë të mos qaj
për atë që ka kaluar:
erozioni i kohës.
derdhja e mendjes.
Më mirë mbani mend
goditje të butë të mirësisë,
momentet e lumturisë,
Paling dhe venitje.
Gjarpri i gjallë i jetesës:
dantella e saj e ndërlikuar
modelet e zbërthimit,
në humnerë.
Mundohuni të mbani mend
hollësitë e vogla
kemi bërë dhe kemi parë
në kohën tonë së bashku.
© Stanley Nicholls Solomons

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që shqyrton "Zëri më i mirë nuk qaj - zë, oboe d'amore, violonçel"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.