Vajtja e Didos - kur unë jam hedhur në tokë - organizohet për bri dhe kitarë

Përshkrim

Marrëveshja instrumentale e Lamentit të famshëm nga opera e Purcell Dido dhe Eneas.
Recitativo në fillim është përfshirë për hir të plotësisë, për një koncert,
por mund të hiqet nëse rrethanat e kërkojnë atë - p.sh. nëse muzika do të kryhet në një funeral.

Fjalët në origjinal janë:
(Recitativo)
Dora jote, Belinda, errësira më ngjan,
Në gjirin tënd më lër të pushoj,
Më shumë doja, por Vdekja më pushton;
Vdekja është tani një mik i mirëpritur.

(Zi)
Kur unë jam hedhur, jam hedhur në tokë,
Mund të keqen time të mos krijojnë probleme,
Nuk ka probleme në gjoksin tënd;
Kur unë jam hedhur, jam hedhur në tokë,
Mund të keqen time të mos krijojnë probleme,
Nuk ka probleme në gjoksin tënd;
Më kujto, por ah! harroni fatin tim,
Më kujto, më kujto, por ah! harroni fatin tim.
Më kujto, por ah! harroni fatin tim,
Më kujto, më kujto, por ah! harroni fatin tim.

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që shqyrton "Vajtja e Didos - kur unë jam hedhur në tokë - i rregulluar për bri dhe kitarë"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.