Es ist ein Ros entsprungen (Një çudi e madhe dhe e fuqishme / Lo si një lulëzim i Rose e'er) - oboe dhe kitarë

Category:

Përshkrim

Marrëveshje për instrumentin e melodisë dhe kitarë bazuar në harmonizimin nga M. Praetorius, duke përfshirë edhe emrat e akorduar kitarë për lehtësi.
Tunë njihet nga titulli origjinal Es ist ein Ros entsprungen dhe gjithashtu, në vendet e folura angleze me titujt "Një mrekulli e madhe dhe e fuqishme" dhe "Të shohim se si një trëndafil u lulëzon"

Versione janë në dispozicion për zërat e ulët dhe të lartë dhe gjithashtu për violonçel, flaut, flaut, oboe, klarinetë, cor anglais dhe viola, secila me shoqërim kitarë dhe gjithashtu emra akordi.

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që shqyrton "Es ist ein Ros entsprungen (Një çudi e madhe dhe e fuqishme / Lo si një lulëzim Rose e'er) - oboe dhe kitarë"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.