Snapshots Folksong - oboe dhe piano

Përshkrim

Këto shtatë copa janë të bazuara në këngët tradicionale folklorike të 6 (anglisht, uellsisht, skocez dhe irlandez) dhe një shpikur "folksong".
Seria e plotë përfshin:
1. Gilderoy
2. Bobby Shaftoe
3. Davidi i Shkëmbit të Bardhë
4. Gjuetia e Hare
5. Unë kam një mbulesë
6. Banane skoceze
7. Një hendek në Poshtër

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që shqyrton "Snapshots Folksong - oboe dhe piano"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.