Dasma e Folksong për kuartetin saksofon

Përshkrim

Një grup prej pesë aranzhimeve folksong, të përshtatshme për përdorim për koncerte dhe gjithashtu për pritjet e dasmave.

1. Dre me mua!
bazuar në "Një Keeper A do të shkojë një gjueti"

2. Trëndafil i kuq
bazuar në "Dashuria ime është si një Kuq e Kuqe"

3. Prerja e fshesës
bazuar në "The Ballad of Broom Green"

4. Një oh!
bazuar në "Green rritet rushes oh!"

5. martesë
bazuar në "Dasma e Mhairit"

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që shqyrton "Dasma e Folksong për kuartetin saksofon"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.