Herr dein Mitleid nga oratori i Krishtlindjeve - Weihnachtsoratorium BWV 248 organizohet për oboe, fagot dhe organ (ose piano)

Përshkrim

Rregullimi instrumental i pjesës 29 të Oratorit të Krishtlindjeve të Bach-it.

Unë kam kuptuar aprovimet e origjinalit për hir të qartësisë.

Herr, dein Mitleid dhe Dein Erbarmen
Mos e humbni kohën tuaj dhe të investojnë në një Mirë të mirë Karpentjerët
(Zot, mëshirën dhe mëshirën tënde
na ngushëllon dhe na bën të lirë)

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që shqyrton "Herr dein Mitleid nga oratori i Krishtlindjes - Weihnachtsoratorium BWV 248 organizohet për oboe, fagot dhe organ (ose piano)"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.