Kichijiro (frymëzuar nga romani "Heshtje" nga Shusaku Endo) për violë dhe kitarë

Kategorite ,

Përshkrim

Kjo u shkrua fillimisht për violonçel dhe kitarë
por ky është një version për viola dhe kitarë.
Kichijiro thuhet se është ekuivalenti i Judës
në romanin “Heshtja” (沈 黙 (Chinmoku)) nga Shusaku Endo
Mendimet e Kichijiro pasqyrohen në muzikë
veçanërisht në ekuivalentin pentatonik japonez të
karolina e vjetër "Oh ejani të gjithë besnikë"
e cila përsëritet në një mënyrë disi të mprehtë dhe megjithatë sardonike
nga të dy instrumentet.
Ai gjithashtu pasqyron pikëpamjet e vetë Endo mbi
Krishterimi, me të cilin ai kurrë nuk e ndiente rehat.

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që e rishikon "Kichijiro (frymëzuar nga romani" Heshtje "nga Shusaku Endo) për violë dhe kitarë"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.