Klezhorn - solo bri

Category:

Përshkrim

Kjo është një sekuencë e melodive me ndjenjën e një
Përzierje evropiane-hebraike, duke përfshirë
e dyta e shtuar tipike për aluzionin e premtimit lindor.
Ishte shkruar sidomos për Delphine Gauthier-Guiche

Lëvizja e parë është e frymëzuar nga vallja Hora

Lëvizja e dytë është një agjërim
- dhe disi gjuhë-në-faqe -
rrëfimi i sulmit të zhurmshëm në muret e Jerikos,
duke cituar fundin e shpirtit të famshëm Negro në fund

Lëvizja e tretë, një kohë për t'u çlodhur, është një lloj lullable Yiddisher.

Lëvizja e fundit është një xhungël i çuditshëm, jo ​​irlandez, jo hebre,
por me pak nga të dyja
- nëse ka një Rabbi O'Shaughnessy në shtëpi,
ai mund të dëshirojë të zbresë dhe të kërcejë me të!

Pamje paraprake elektronike

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që komenton "Klezhorn - solo bri"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.