Otto Ottimo - solo bri

Category:

Përshkrim

Të jesh një seri lumë të ndërgjegjes që luan
dhe skenarë të vepruar për lojën solo bri,
duke përdorur kryesisht mënyrën oktatike.
Fjalët të gjitha kanë tinguj që kanë të bëjnë me "octatonic" ("ottatonico" në italisht
dhe briri përpiqet të ilustrojë secilën prej tyre në tema të ndryshme,
të tilla si tema Pines of Rome nga Respighi,
Tema e Wagner's Valkyries për L'Ottocento,
romantike Che farò senza Eurydice nga Gluck për Giovanotto
një largim i shkurtër nga okatologjia për t'u kënaqur në sekonda të shtuara
për premtimin lindor të osmanëve, e kështu me radhë.
Props kërkohet:
Muzikë në qëndrim, fjalor italian,
një gotë me disa lëngje
(mundësisht gin dhe tonik)
Fotografitë e Wagner, Gluck dhe Respighi
do të ishte mirë, por jo thelbësore.
Lojtari i bri mund të dëshirojë gjithashtu të mbjellë një "Giovanotto" (ose "Giovanotta")
në audiencë në ogle at!

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që shqyrton "Otto Ottimo - solo bri"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.