Nënshkruar Lane - bri, piano

Përshkrim

Një numër i këndshëm i frymëzuar nga jeta multikulturore e tregut të Petticoat Lane ku kompozitori përdorte për të jetuar përsëri në 1980s. Është botuar nga Musik Fabrik për një shumëllojshmëri të gjerë të erës dhe instrumenteve të vargjeve me shoqërim kitarë dhe me shoqërim të pianos dhe gjithashtu një version për alt ose mezzo me kitarë me fjalë të shkruara nga kompozitori.

Videoja këtu është një performancë live e versionit të klarinetit dhe kitarë nga Davide Compostella dhe Alessandro Balsimini


Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që komenton "Lane Petticoat - bri, piano"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.