Stabat Mater për flauta 2 dhe kuarteti i klarinetës

Përshkrim

Marrëveshja instrumentale e lëvizjes së parë të Kreshtës së Kreshmës së Pergolezisë (e Premte e Premte) në
kryqëzimi i Krishtit, siç shihet nga nëna e tij Mari.
Pjesa e klarinetit 3rd gjithashtu mund të luhet në një klarinetë të lartë (e sheshtë) (pjesa e lartë, e transpozuar në mënyrë të përshtatshme, është përfshirë në skedarin pdf)

Fjalët e versionit origjinal koral janë
"Stabat Mater dolorosa
Juxta crucem lacrimosa
Dum pendebat Filius "
(Qëndroi nëna e zisë
në lot në kryq,
ndërkohë që Biri i saj varet atje ...)

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që shqyrton "Stabat Mater për flauta 2 dhe kuarteti i klarinetës"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.