Mermaid për oboe, klarinetë dhe fagot

Category:

Përshkrim

Kjo i takon një seri prej pesëmbëdhjetë trios të lehtë të bazuara në këngë tradicionale angleze, skoceze, uellse dhe irlandeze.

I gjithë koleksioni është i disponueshëm veçmas këtu (në $ 2.00 secila) dhe gjithashtu si një komplet i kompletuar (për çmimin e zbritur prej $ 20.00).

Pjesët janë si më poshtë:
1. Dargle i Waxie (këndohet edhe me fjalët "Vajza që lashë pas meje")
2. Skoci i guximshëm
3. Ash Grove (shpesh këndohet me fjalët "Në luginën e gjelbëruar")
4. Burrat e Harlech
5. Belle të qytetit të Belfast ("Unë do të tregoj ma tim kur të shkoj në shtëpi")
6. Donkey Riding ("A ishit ndonjëherë në Quebec")
7. Goditeni vesën e mëngjesit
8. Ejani të jetoni me mua
9. Gëzimi i mbretit ("Kur Mbreti kthehet përsëri në shtëpi")
10. Sailor dehur
11. Lisi dhe hiri ("Një çerdhe e vendit të veriut")
12. Zonja spanjolle
13. Mermaid
14. Dhe ajo do të ecë me veshje mëndafshi
15. Kënga e varkës Skye ("Varkë me shpejtësi të shëmtuar si një zog në krahë")

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që shqyrton "Mermaid për oboe, klarinetë dhe fagot"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.