Rruga e Qetë - kuarteti i klarinetës

Përshkrim

Kjo është një nga disa marrëveshje të bazuara në këngën time të ninullës "Mënyra e qetë që më lëvizni"

poema nga Nevil Frenkiel (nga shfaqja e tij Barabbas)

Ndonjëherë kur bie në gjumë,
duket se më merr me vete
thellë në një vend paqësor
larg nga çdo dhimbje;

që ju do të kuptoni një ditë,
do ta kuptosh një ditë
në mënyrë të qetë
mënyrë të qetë që më lëvizni
në mënyrë të qetë
mënyrë të qetë që më lëvizni.
Ndonjëherë kur bie në gjumë
duket se më merr me vete,
thellë në një vend paqësor
larg nga të gjitha dhembjet e zemrës.
E gjej veten të plotë;
E gjej veten duke përsëritur një lutje
dhe duke buzëqeshur në qiell:
mënyrën e qetë që më lëvizni
edhe kur qani.
Tani brenda syve tuaj të përgjumur
Unë mund të shoh pse bota ka humbur
të gjitha mrekullitë e saj.
Një ëndërr e re po rritet,
i paduruar për të filluar.
Një ëndërr e re po rritet
i paduruar për të filluar.
Dhe kur mbaron ëndrra,
ndjenjat tuaja të uritura do të më gjejnë.

Ngushëllimi im është ju.
Ngushëllimi im është ju.
Mënyra e qetë
mënyrë të qetë që më lëvizni
në mënyrë të qetë
mënyrë të qetë që më lëvizni

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që shqyrton "Rruga e Qetë - Kuarteti i Klarinetit"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.