Receta e magjistarëve për korin e flautit me efekte speciale

Vlerësuar me 5.00 Nga 5 bazuar në 1 vlerësimit të konsumatorëve
(1 shqyrtim të konsumatorëve)

Category:

Përshkrim

Siç kërkohet nga kreu i një korti flaut, këtu është një version më atmosferik i Recetës së Magjistarëve me efekte të tjera zanore (erë e fortë defekt, desh të gjuhës që përfaqësojnë përbërësit që futen në kazan etj) dhe kuotat e rastit të folura nga shtrigat origjinale Shakespeare 'këndoj.

Tri herë macja brinded ka mew'd.
Tri herë dhe një herë, gardiani mbeti.
Harpier qan: - 'tis kohë! 'tis kohë!
Rreth e rrotullit të shkoni;
Në shtytjen e paslindjes.
Toad, ai gur i ftohtë un-der,
Ditët dhe netët kanë tridhjetë e një;
Njeriu Swelter'd fjetur mori,
Vyshkërohesh para së gjithash në tenxhere magjepsëse!
ALL. Double, double fryma dhe probleme;
Zjarri djeg, dhe flluskë kazan. (etj) "

(Kam shtuar edhe shaka familjare që keqkupton Shekspirin: vështirësitë dhe shtrëngimi i flluskës Hubble, krijimi i shtrigave dhe unë do të kem dyfish!)

Video:

shqyrtim 1 për Receta e magjistarëve për korin e flautit me efekte speciale

  1. Vlerësuar me 5 nga 5

    Janice Spooner -

    Ne ishim duke marrë korin flaut dhe ne e donim atë. Ne e bëmë atë për Halloween në gusht në NFA dhe pastaj në tetor në vijim e bëmë atë për një seri Halloween. Shtrigat tona veshur shtriga kapele kështu që të gjithë do të dinë se ku ishim. Njëri prej nesh i ngathët, njëri ishte i çuditshëm dhe tjetri misterioz.

Shto një shqyrtim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.