Up Folk Christian Christian Good and Listen (Ding dong ding…) - kuartet klarinetë (E banesë, B e sheshtë, Alto, Bass)

Përshkrim

Rregullimi instrumental i bazuar në harmonizimin nga GR Woodward
e një melodi Krishtlindjesh nga Piae Cantiones (1582)
i njohur në vendet që flasin anglisht
si "Ding dong ding" ose "Up folk popull i krishterë dhe dëgjo" ose "Mbaje të mirë Christen folk dhe dëgjo".

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që rishikon "Up Folk Christian Christian Good and Listen (Ding dong ding ding ...) - quartet e klarinetit (E sheshtë, B e sheshtë, Alto, Bass)"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.