Variacionet në Au Joli Bois për regjistrin e lartë dhe piano

Përshkrim

Ndryshime në një këngë nga Claudin de Sermisy.
Kjo është pjesë e serisë sime "Një ABC i Rilindjes"

Njeriu me djem të mirë, me një shije të ëmbël,
M'y gabim aller pour passer ma tristesse,
Remply de dueil d 'ung souvenir transy,
Menger m'y gabim maintes poires d'angoisse,
En ygardin remely de noires flours
De mes deux yeulx feray larmes et plours.
Fy de lyesse et hardiesse! Keqardhje m'oppresse,
Puis que j'ay perdu mes amours.
Las! trop j'endure, Le temps m'y dur, Je vous asseure:
Soulas, vous n'avez plus de cours!

Unë duhet të shkoj në dru të bukur
dhe ta kalosh pikëllimin tim në hijen e shqetësimit
Mbushur me zi për një kujtim që më transfeksionon
Unë duhet të ha fruta të tillë të hidhur
Aq shumë për hidhërim dhe aventura të guximshme, unë jam i shtypur me keqardhje
Sepse e kam humbur dashurinë time
Mjerë unë duroj shumë, koha varet rëndë mbi mua, unë po ju them me siguri:
Jo dhe ngushëllim nuk janë më.

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që shqyrton "Variacionet në Au Joli Bois për regjistrues dhe piano"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.