Dallimet në Ashtu si unë jam - kuarteti i klarinetës

Përshkrim

Këtu marrim himnin me butësi përmes variacioneve (dekoratave), por mbajtja e harmonisë kryesisht në përputhje me vargun e parë.
Ne i japim secilit instrument melodinë kryesore nga ana e tij.
Në vargun tre modaliteti ndryshon në të mitur të afërm dhe për ajetin katër mënyra kthehet në madhësi ndërsa klarineti 1st siguron një zbritje.

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që shqyrton "Dallimet në Ashtu si Unë jam - kuarteti i klarinetës"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.