Variacionet në Noel Nouvelet - kuarteti i klarinetës

Përshkrim

Variacionet në shekullin 15th Krishtlindje carol Noel Nouvelet e cila është në modalitetin Dorian (shpesh këndohet si "Këndojini Tani Ne Krishtlindje" në vendet që flasin anglisht).
Unë kam dhënë disa ndryshime këtu, duke përfshirë versionet me drone (kujton gajde ose hurdy gurdy), komike dhe kurioze alternativa ritmike, soloing në pjesën bas dhe kuriozitete të ndryshme harmonik.

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që shqyrton "Variacionet në Noel Nouvelet - kuarteti i klarinetës"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.