Variacionet në O për një mijë gjuhë për të kënduar - kuarteti i klarinetit

Përshkrim

Secili nga instrumentet ka kthesën e tij për të luajtur një mendje ose versione të ndryshme të tij.
Sekuenca kryesore është:

Një banesë e madhe duke përdorur deklaratën bazë me shënime shtesë dhe dekorime, me klarinetë të parë duke marrë melodinë.

Pastaj lëviz në vargun 2nd në B flat dorian me një ndjesi të vogël rilindje, me klarinetë 3rd duke marrë melodinë.

Varg 3rd, me klarinetë bas me melodi, vazhdon deri në një valle të stilit të bukur të rilindjes edhe në B flat Dorian, duke përfshirë një përzierje të ritmeve 3 / 4 dhe 6 / 8.

Ajeti përfundimtar shkon prapa në versionin më të madh 4 / 4 të sheshtë me dekorime shtesë dhe shënime kalimi, ndërsa gjithashtu
herë pas here duke përkujtuar audiencën e kundër-ritmeve të stilit 6 / 8 të vargjeve Doriane.
Siç mund ta prisni, klarineta 2nd merr melodinë këtu.

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që shqyrton "Variacionet në O për një mijë gjuhë për të kënduar - kuarteti i klarinetës"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.