Dallimet në Më tregoni Historinë e Vjetër të Vjetër - kuarteti i klarinetit

Përshkrim

Rregullimi instrumental i himnit të famshëm nga William Doane.
Në zërin e parë, melodi është në instrumentin më të lartë, pastaj shkon deri në katërt dhe më pas deri në instrumentin e tretë
në vargjet e mëvonshme ndërsa të tjerët bëhen më të lëngshëm në ornamentet e tyre.

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që shqyrton "Variacionet në Më tregoni historinë e vjetër të vjetër - kuarteti i klarinetës"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.